צור קשר
X

השאירו הודעה
ונחזור אליכם בהקדם:

הודעה נשלחה בהצלחה

יוגה מדברית 3 - חמשת האלמנטים

הדר הוד ורתם רטנר
מזמינות אתכם לחוויה משותפת ומעצימה של חקירה והעמקה דרך תרגולים מגוונים (חלקם מלווים במוזיקה), בסגנון ויניאסה וויג'ננה, בתוך סטודיו מיוחד הבנוי מאדמה. השנה נתמקד בחמשת האלמנטים ושילובם באימון היוגה: אדמה, מים, אש אוויר ואֶתֶר, מייצגים איכויות בסיסיות שמאפיינות את כל הקיים בטבע.

בני האדם, כחלק מהטבע, מורכבים מאותם אלמנטים במינונים שונים.

כאשר יש חוסר או עודף של אלמנט מסוים- נוצר חוסר איזון שמביא לחולי.

היוגה היא אחת הדרכים העוצמתיות לאזן בין האלמנטים ולשקם את הבריאות.

אלמנט האדמה מייצג מוצקות, יציבות, כובד וחוזק, אלמנט המים מייצג זרימה, איזון ויכולת הכלה, אלמנט האוויר מייצג את המרחב, ההתארכות וההתרחבות, אלמנט האש מייצג חום, להט, אנרגיה ותנועה שעולה מעלה, אלמנט האתר מייצג את הריק או החלל.

בסדנה נכיר את האלמנטים הללו ואופן ביטויים בגוף- נפש. נראה איך אנחנו יכולים להעמיק ולהעשיר את התרגול שלנו על ידי מודעות לאיכויות אלו.

לדוגמה כאשר חסר אלמנט אדמה, נתקשה להישאר מאוזנים בתנוחות שווי משקל.

בתרגילי נשימה נלמד להרחיב את בית-החזה– אלמנט האוויר, הידיים הם אלמנט האש של התנוחה.

תנוחות סטטיות מסוימות, מרגיעות את האש ומביאות לייצוב והשקטה. לעומתן תנוחות דינאמיות ומאתגרות מגבירות את האש עוזרות לסלק רעלים מהגוף.

כאשר כל חמשת האלמנטים יבואו לידי ביטוי באופן מלא בתנוחה, ובמעברים שבניהן נחווה תרגול מלא ומאוזן יותר, שילוב של יציבות, זרימה, התרחבות והתמתחות, להט ועוד.

מעולם החומר המאופיין על-ידי האלמנטים אנחנו צריכים להמשיך את המסע פנימה אל עולם הרוח. הכרות מעמיקה עם האלמנטים תאפשר לנו לחרוג מעבר להם ולראות את האני האמיתי שבתוכנו.

מזמינות אתכם לחוויה משותפת ומעצימה של חקירה והעמקה דרך תרגולים מגוונים(חלקם בליווי מוזיקה),בתוך סטודיו הבנוי מאדמה.
הסדנא תתארח ב