צור קשר
X

השאירו הודעה
ונחזור אליכם בהקדם:

הודעה נשלחה בהצלחה

לנוע דרך שערי היוגה והמחול.

מיכל סיני ועינת גנץ
ויניאסה יוגה - תנועה מלווה בנשימה יוצרת אפקט של ביטחון, יציבות וריכוז. תחושות העומדות בבסיס האפשרות לקחת את הגוף למקומות חדשים של חקירה מדיטטיבית והנאה.

במפגש עם עולם המחול: לעיתים היוגה משמשת אותנו לצורך הכנת ולישת הגוף לקראת התנועה שתבוא. לעיתים היוגה היא מרחב של מיקוד, ריכוז ותשומת לב. כמו אוספת אותנו חזרה אחרי ש"רקדנו את עצמנו לדעת". לעיתים היוגה (והמדיטציה בתוכה) היא נקודת התייחסות, מעין משקפיים דרכם נתבונן באפקטים השונים של העבודה המשותפת.
מחול עכשווי ואימפרוביזציה- המחול ככלי להרחבת המנעד התנועתי ולחיפוש אישי אחר איכויות תנועה מגוונות, מבע וביטוי, תוך הקשבה לגוף הייחודי של כל אחד ואחת.
נעשה שימוש בטכניקה כמשענת וקרקע, ממנה ניתן לצמוח גם אל מחוזות האלתור; נחפש את הגשר בין תרגול מובנה ומוכתב לבין תנועה חופשית. ההנחיה תבקש לתחום ולדייק את המרחב הפתוח, במטרה לייצר ביטחון שיאפשר נוכחות קשובה לסביבה, לסובבים ולעצמנו בכל רגע, מיקוד פנימי ובו בזמן מודעות עמוקה למרחב. באופן זה, הריקוד הוא כמדיטציה בתנועה.
אנו רואות במחול וביוגה שני שערים המובילים לאותו מקום של עונג אדיר ומימוש הפוטנציאל המייטיב שלנו כאנשים חיים. במהלך סוף השבוע נצא למסע חוויתי ומהנה בו נניע את הגופנפש, דרך שבילי המחול והיוגה הלכאורה שונים זה מזה; פעם נניח אותם אחד ליד השני , פעם ניצור דיאלוג חי ופועם ביניהם, וחשוב לא פחות- נעצור, נתבונן, ניצור מרחב של חקירה אישית, ניתן זמן לדברים לשקוע.

מיכל סיני- ויניאסה יוגה ועינת גנץ- מחול עכשווי-רליס, עבודת רצפה, תאטרון מחול
הסדנא תתארח ב