צור קשר
X

השאירו הודעה
ונחזור אליכם בהקדם:

הודעה נשלחה בהצלחה

הדר הוד ורתם רטנר

יוגה מדברית 4 - חמשת האלמנטים
רתם רטנר, מורה בכירה ליוגה, בעלת סטודיו "רוח המדבר", פוסעת בדרך היוגה מעל 20 שנה,מלמדת משנת 2002, מובילה קבוצות תרגול,מתרגלים בודדים וסדנאות.
מתגוררת במושב פארן בערבה,נשואה באושר לרותם, אמא לליה נעמי ועודד. מנהלת מתחם "רותמ'ס" אירוח.יוגה.אדמה www.rotems.co.il

היוגה היא דרך חיים עבורי,מסע לגילוי עצמי ולריפוי הנפש והגוף.
בדרכי למדתי ועדיין לומדת אצל מורים נפלאים ממסורות שונות, בארץ ובעולם על הקשר המרתק בין הגוף והתודעה. אלה באים לידי ביטוי בשיעורים מגוונים המותאמים לצורכי התלמיד.

הדר הוד רטנר מורה בכירה ליוגה. פגשה את היוגה בשנת 1998 מלמדת משנת 2001 . הוסמכה בשנת 2001 במרכז הישראלי לאשטנגה ויניאסה יוגה בתל אביב. בנוסף סיימה קורס מורים אשטנגה ויניאסה אצל שמעון בן אבי. למדה ויניאסה יוגה באמסטרדם אצל גוסטא ופטריק מייסדי svahayoga , ואיינגר יוגה עם אושה ברישיקש. משיכה ללמוד קורסים שונים ומגוונים לאורך השנים. הדר גם מטפלת באומנות משנת 2003.

בהיותה בת 25, סטודנטית באוניברסיטת תל אביב, חוותה תאונת דרכים אשר הסיתה אותה ממסלולה. לאחר שפגשה את היוגה לראשונה נכבשה, כי מצאה בתרגול את השילוב של עבודה פיזית, רגשית מנטאלית ורוחנית. בזכות התמדה בתרגול וכוח רצון, החזירה את חייה למסלולם.

כיום משלבת אשטנגה, איינגר ו-ויניאסה -יוגה =דינאמית המתמקדת וחוקרת את התנוחות והתנועה הדינאמית, הזרימה מודעות לנשימה, יצירת חום גוף, מודעות והקשבה. בשילוב פילוסופיה ומדיטציה. כל זה כאשר ברקע מוזיקת עולם מגוונת שמתחברת בסנכרון לרצף השיעור. המוסיקה, תורמת לאווירה לריכוז ולשקט הפנימי. באמצעות רטט הצלילים, ניתן להתחבר אל עצמינו ואל הרגע הזה.

הדר הקימה סטודיו במושב בני עטרות שבמרכז בארץ שם לימדה כ 8 שנים וכיום גרה בפארן שבערבה ומלמדת בסטודיו שבחצר ביתה. בת זוג לאיתי, אמא לליאור וזהר. כמו כן מנחה סדנאות בארץ ובחו'ל (רומניה, בולגריה, פורטוגל, מרוקו וצ'כיה). לימדה יוגה כחלק מפרוייקט "שלום בידיך" בנושא מלאכות היד בין נשים מהערבה הירדנית ומהערבה תיכונה בארץ.

"בעיני הוראת היוגה מבוססת על התנסות, חקירה ולמידה שנרכשה לאורך השנים. אני מאמינה שהם המפתח לחוויה של שינוי בזמן השיעור ובכלל בחיים עצמם. השיעורים מועברים מתוך העקרונות המנחים אותי : התמסרות, כנות, צניעות, הקשבה עמוקה ואהבה.

היוגה עבורי היא מתנה שקיבלתי המקרבת אותי למהות ולתמצית הווייתי. היא מאפשרת רגעי נוכחות והתמודדות כנה ועוצמתית עם מכשולי החיים. תרגול היוגה נותן כלים להחזיר אותנו לעצמנו למי שאנו באמת. התרגול הוא כמו מצפן, מזכיר לי מה היא תחושת מרכז, בסיס, בית, ולאיזה כיון נכון לזרום.

היוגה עבורי היא כלי לחיזוק בכל המובנים. היא מאפשרת מפגש עמוק וכנה בין אנשים המבוסס על כוונות טובות . היוגה פותחת את הלב ומרחיבה אותו על מנת שנוכל לממש את הפוטנציאל הטמון בנו, נוכל לתת ולאהוב ללא תנאי. בזכות דרך היוגה, אני חוויה יותר רגעיי נוכחות וחיבור, חיים אנרגטיים שלווים, מאוזנים, בריאים וממוקדים יותר.