צור קשר
X

השאירו הודעה
ונחזור אליכם בהקדם:

הודעה נשלחה בהצלחה

הדר הוד ורתם רטנר

יוגה מדברית 3 - חמשת האלמנטים
הדר הוד - מורה בכירה ליוגה ומטפלת באמנות. מלמדת ומטפלת 16 שנים. למדה בארץ, בהודו ובהולנד.
הדר מלמדת בשיעוריה ובסדנאות: ויניאסה יוגה, מדיטציה ותרגילי נשימה. הדר משלבת דגשים מהשיטות אשטנגה ואיינגאר.
השיעורים ברובם מועברים בלוי מוסיקת עולם.

הדר לימדה והעבירה סדנאות במשך 8 שנים במושב בני עטרות שבמרכז הארץ, כיום מלמדת ומעבירה סדנאות בחו'ל ובמושב פארן לשם עברה עם בן זוגה ושתי בנותיה, לפני 7 שנים.

"הוראת היוגה מבוססת על התנסות, חקירה ולמידה ממושכת לאורך השנים. אני מאמינה שהם המפתח לחוויה של שינוי בזמן השיעור וכן בחיים עצמם. השיעורים מועברים מתוך העקרונות המנחים אותי: התמסרות, כנות, צניעות, הקשבה ואהבה.

מזמינה כל אחד מכם להתנסות בחוויה של נוכחות, פשוט להיות, ללמוד לשחרר, לפתוח את הגוף , הלב והמחשבה. כי מה שמונע מאתנו לעשות את שחפצה נפשנו הן רק מחשבותינו ולא גופנו."

רתם רטנר - מורה בכירה ליוגה, בעלת סטודיו "רוח המדבר" ומתחם הצימרים האקולוגי "רותמ'ס". מתרגלת חוקרת ופוסעת בדרך היוגה כ- 20 שנה. עם רקע עשיר מעולם הספורט והתעמלות המכשירים, רתם מגיעה אל היוגה עם הבנה עמוקה של הגוף והקסם המתעצם שהיוגה מעניקה מעבר לאימון פיזי.

"היוגה בשבילי היא מעין מסע פנימה, שמפגיש אותי עם הרבדים העמוקים ביותר שבי. תוך כדי התקלפות התפל מתגלה העיקר. עם הצמצום וההתכנסות יש יותר מיקוד, שקט ובהירות.

זוהי דרך מופלאה, שלא מותנית בדת, מין או גיל, להזדכך ולהשתפר – להיות בני אדם טובים יותר. לחיות בעולם עם יותר אהבה ופחות פחד, עם יותר בריאות וקבלה עצמית ופחות דכדוך ועצב. מתוך הקשבה עמוקה לצרכי הגוף כל יום מחדש- מתהווים דיוק והרבה יצירתיות. ממקום של חקירה ועניין – לכל רגע יש טעם, ולכל חוויה יש תכלית".

כתלמידה וכמורה, תפיסתי את היוגה משתנה לאורך נקודות זמן שונות.

כחלק ממסע המחקר וההעמקה רתם נחשפה ובנתה תירגול המשלב סגנונות שונים של יוגה בהתאמה לתלמיד ומטרתו; מאשטנגה, ויניאסה, ויג'ננה, ויני יוגה, ועד יוגה נשית ,יוגה תרפיה ויוגה לנשים בהריון.